#Qebapa Instagram Photos & Videos

Qebapa Pikdo

The total number of posts up to now is 911 with the Qebapa hashtag.

Hashtag Popularity

4
average comments
112.3
average likes

Latest #Qebapa Posts

 • Cili kolegë ta ka borxh një të tillë?
Porosite me telefon, na ua sjellim te dera 🛍 𝗧𝗔𝗞𝗘𝗔𝗪𝗔𝗬 & 𝗗𝗘𝗟𝗜𝗩𝗘𝗥𝗬
𝙩𝙞 𝙧𝙧𝙞❟ 𝙦𝙚𝙗𝙖𝙥𝙖𝙩 𝙫𝙞𝙟𝙣 𝙩𝙚 𝙩𝙞 📲 Rruga B: 045 832 467
📲 Te Qafa: 044 135 232

Respekto orarin e lëvizjes ✅ Ruaje distancën

#sarajeva #grill #prishtina #qebapa #kebap #lovegrill #traditional #takeaway #delivery
 • Cili kolegë ta ka borxh një të tillë?
  Porosite me telefon, na ua sjellim te dera 🛍 𝗧𝗔𝗞𝗘𝗔𝗪𝗔𝗬 & 𝗗𝗘𝗟𝗜𝗩𝗘𝗥𝗬
  𝙩𝙞 𝙧𝙧𝙞❟ 𝙦𝙚𝙗𝙖𝙥𝙖𝙩 𝙫𝙞𝙟𝙣 𝙩𝙚 𝙩𝙞 📲 Rruga B: 045 832 467
  📲 Te Qafa: 044 135 232

  Respekto orarin e lëvizjes ✅ Ruaje distancën

  #sarajeva #grill #prishtina #qebapa #kebap #lovegrill #traditional #takeaway #delivery

 •  6  0  26 May, 2020
 • Samuna me qebapa !!! PERBERSIT Qebapa Laken e bardh qet biber te zi krip e perzin e len ne friz 30 min . Gjys kastraveci ne pjes te vogla. Keqap majonez . PERBERSIT PER SAMUNA. 2 vezë, 5 lugë sheqer (të vogla të çajit),1 luge fasac (të vogël të cajit), 1 lugë kripë ,(luga të jetë e mesme) 5 gota qumësht.

I hedhim miell deri të bëhet brumi si i bukës, pastaj e ndajmë në topa-topa, e shtrijmë me okllai, pasi i shtrijmë në formë të rrumbullakët.

Dhe kështu vazhdojmë me të gjithë topat tjerë, deri sa të mbushet tepsia, para se t’a fusim në pjekje i lyem me vezë, dhe mbi të i qesim susam, piqet në furre të nxehtë 150 Grad c! #kuzhinashqiptare #kuzhina #kuzhinaneshes #küchenchef #küche #essen #kuzhina_ebinjakeve #kuzhina_ealbes #kuzhina_al #kuzhina_ebinjakeve #kuzhinatradicionale #kuzhinashqiptare✅ #kuzhinaime👩🏻‍🍳 #essenmachtglücklich #qebapa #samuna #küchenideen #küchenliebe ..!!
 • Samuna me qebapa !!! PERBERSIT Qebapa Laken e bardh qet biber te zi krip e perzin e len ne friz 30 min . Gjys kastraveci ne pjes te vogla. Keqap majonez . PERBERSIT PER SAMUNA. 2 vezë, 5 lugë sheqer (të vogla të çajit),1 luge fasac (të vogël të cajit), 1 lugë kripë ,(luga të jetë e mesme) 5 gota qumësht.

  I hedhim miell deri të bëhet brumi si i bukës, pastaj e ndajmë në topa-topa, e shtrijmë me okllai, pasi i shtrijmë në formë të rrumbullakët.

  Dhe kështu vazhdojmë me të gjithë topat tjerë, deri sa të mbushet tepsia, para se t’a fusim në pjekje i lyem me vezë, dhe mbi të i qesim susam, piqet në furre të nxehtë 150 Grad c! #kuzhinashqiptare #kuzhina #kuzhinaneshes #küchenchef #küche #essen #kuzhina_ebinjakeve #kuzhina_ealbes #kuzhina_al #kuzhina_ebinjakeve #kuzhinatradicionale #kuzhinashqiptare✅ #kuzhinaime👩🏻‍🍳 #essenmachtglücklich #qebapa #samuna #küchenideen #küchenliebe ..!!

 •  23  1  17 May, 2020
 • Everything from scratch to perfection 🥰🤤 Before and after view of our juicy qebapa and freshly baked samuna 🥰 Open for pick up and deliveries ! 🚚🤤 #arberia #grill #albanianfood #balkanfood #qebapa #qofte #samuna #bread #eat #goodeats #gainz #bensonhurst #brooklynfood #food #yummy #juicy #perfection #takeout #pickup #deliveries CALL US !! (718)676-4408
 • Everything from scratch to perfection 🥰🤤 Before and after view of our juicy qebapa and freshly baked samuna 🥰 Open for pick up and deliveries ! 🚚🤤 #arberia #grill #albanianfood #balkanfood #qebapa #qofte #samuna #bread #eat #goodeats #gainz #bensonhurst #brooklynfood #food #yummy #juicy #perfection #takeout #pickup #deliveries CALL US !! (718)676-4408

 •  67  1  15 May, 2020
 • Prizrenali, a ju ka marr malli me hanger qebapa te Hyska? 
When you can’t get to Hyska, so you bring Hyska to you. By the way, for those of you that don’t know, Hyska is the best place for Qebapa. 
#prizren #kosovo #albania #qebapa #diaspora #quarantine
 • Prizrenali, a ju ka marr malli me hanger qebapa te Hyska?
  When you can’t get to Hyska, so you bring Hyska to you. By the way, for those of you that don’t know, Hyska is the best place for Qebapa.
  #prizren #kosovo #albania #qebapa #diaspora #quarantine

 •  12  0  14 May, 2020
 • Quick meal 30 min tops! This is one of our cheat meals, time saver. Salad: cucumber, tomato, parsley, farmers cheese, carrot, spinach, lemon, and olive oil with a dash of salt! Couscous, near East boxes cook in 20 min. And the sausageish are actually called qebap or cevap depends where your friend is from in Albania. Find yourself an Albanian friend and ask them where to buy it!! Trust me it’s worth it! #albanian #albanianfood #megicooks #albania #mediterraneanfood #healthylifestyle #healthyfood #healthy #healthyeating #healthyrecipes #foodstagram #foodie #instagood #delicious #tomato #cucumber #spinach #cheese #couscous #cevap #qebapa #foodlover #foodlife #cheflife #cheatday #30minutemeals #18weekspregnant #easyrecipes #dinner #dinnerideas
 • Quick meal 30 min tops! This is one of our cheat meals, time saver. Salad: cucumber, tomato, parsley, farmers cheese, carrot, spinach, lemon, and olive oil with a dash of salt! Couscous, near East boxes cook in 20 min. And the sausageish are actually called qebap or cevap depends where your friend is from in Albania. Find yourself an Albanian friend and ask them where to buy it!! Trust me it’s worth it! #albanian #albanianfood #megicooks #albania #mediterraneanfood #healthylifestyle #healthyfood #healthy #healthyeating #healthyrecipes #foodstagram #foodie #instagood #delicious #tomato #cucumber #spinach #cheese #couscous #cevap #qebapa #foodlover #foodlife #cheflife #cheatday #30minutemeals #18weekspregnant #easyrecipes #dinner #dinnerideas

 •  66  2  14 May, 2020
 • 🇦🇱Te dashur kostumer,
Me kenaqsi ju njoftjm se Qebatore Dadania është hapur per bisnis prej të Merkures me 6-Maj. Për shkak të coronavirus dhe rregullores së shtetit, shërbejm vetëm porosi me marr me veti. Ju falenderojm shum për mirkuptimim dhe bisnisin e juaj🇦🇱 .
.
.
#qebaptore #dardania #ushqim #ushqimetradicionale #qebapa #pleskavica #suxhuk #meateaters #albanianfood #food #foodie #foodstagram #combos #grill #grilledfood #traditional #nyceats #foodphotography #authentic
 • 🇦🇱Te dashur kostumer,
  Me kenaqsi ju njoftjm se Qebatore Dadania është hapur per bisnis prej të Merkures me 6-Maj. Për shkak të coronavirus dhe rregullores së shtetit, shërbejm vetëm porosi me marr me veti. Ju falenderojm shum për mirkuptimim dhe bisnisin e juaj🇦🇱 .
  .
  .
  #qebaptore #dardania #ushqim #ushqimetradicionale #qebapa #pleskavica #suxhuk #meateaters #albanianfood #food #foodie #foodstagram #combos #grill #grilledfood #traditional #nyceats #foodphotography #authentic

 •  10  0  5 May, 2020
 • Bifteki vom Grill 😋 ! Ein Klassiker der Kosovarische Küche, genau die richtigen Zutaten für perfekte saftige Bifteki 🤗😋
___
Zutaten: 👇
___
1 Kg Rinderhackfleisch, 2 Zwiebeln 🧅, 1 Tl Vegeta, 1 Tl Salz, 1 Tl Pfeffer, 1 Tl Natron, 1El Paprikapulver, 100g Mehl und 80ml Wasser.
Alle Zutaten mischen, am besten paar Stunden ziehen lassen, dann formen und grillen. 
___
#qebapa #qebapakosove #bifteki #grillrezepte #grillen #kochenmachtspass #kochen #munchen
 • Bifteki vom Grill 😋 ! Ein Klassiker der Kosovarische Küche, genau die richtigen Zutaten für perfekte saftige Bifteki 🤗😋
  ___
  Zutaten: 👇
  ___
  1 Kg Rinderhackfleisch, 2 Zwiebeln 🧅, 1 Tl Vegeta, 1 Tl Salz, 1 Tl Pfeffer, 1 Tl Natron, 1El Paprikapulver, 100g Mehl und 80ml Wasser.
  Alle Zutaten mischen, am besten paar Stunden ziehen lassen, dann formen und grillen.
  ___
  #qebapa #qebapakosove #bifteki #grillrezepte #grillen #kochenmachtspass #kochen #munchen

 •  403  22  26 April, 2020
 • Brumi😍
60g gjalpe
250 ml uje
 kripë gjysne kuge e qait 
200g miell
4 vezë
Vaj me i fergu
Vlojms ujin dhe margarinen shtojme kripen dhe e shtojme miellin duke e perzi deri sa behet nje mas e trash edhe e njellojt.
E largon nga zjarri e perzien sa te ftofet. Ia shton vezet dhe e perzien mire me pirun deri sa beht nje mas e njejte.
E fut brumin ne shpric per embelsira. Ose mundeni ne nje qese te frizit she ia preni nje qosh. E nxehni vajin mire (vaj duhet me pas sa me u fut kto ne vaj. Fergohen dhe pastaj rrotullohen ne sheqer.

Follow >>>>>>>. @receta.ade >>>>>>> @receta.ade >>>>>>> @receta.ade ............................................................................. #shqip #kuzhina #receta #bakllava #torte #embelsira #llokuma #keksa #makarona #pica #gjilan #kosova #shqipe #muzik #ushqime #fruta #perime #food #receta #peja #gjilani #qebapa #samun #pasul #patate
 • Brumi😍
  60g gjalpe
  250 ml uje
  kripë gjysne kuge e qait
  200g miell
  4 vezë
  Vaj me i fergu
  Vlojms ujin dhe margarinen shtojme kripen dhe e shtojme miellin duke e perzi deri sa behet nje mas e trash edhe e njellojt.
  E largon nga zjarri e perzien sa te ftofet. Ia shton vezet dhe e perzien mire me pirun deri sa beht nje mas e njejte.
  E fut brumin ne shpric per embelsira. Ose mundeni ne nje qese te frizit she ia preni nje qosh. E nxehni vajin mire (vaj duhet me pas sa me u fut kto ne vaj. Fergohen dhe pastaj rrotullohen ne sheqer.

  Follow >>>>>>>. @receta.ade >>>>>>> @receta.ade >>>>>>> @receta.ade ............................................................................. #shqip #kuzhina #receta #bakllava #torte #embelsira #llokuma #keksa #makarona #pica #gjilan #kosova #shqipe #muzik #ushqime #fruta #perime #food #receta #peja #gjilani #qebapa #samun #pasul #patate

 •  189  6  26 April, 2020
 •  79  2  25 April, 2020
 • Raise your hand 🙋🏻‍♀️ if you’re missing some perfectly-grilled qebapa from your favorite qebaptore 🔥. Good. Channel all that energy toward making your own 🧑🏻‍🍳. Inside. In your home 🏡. Without leaving it.⁣
-⁣
Çojeni dorën 🙋🏻‍♀️ nëse po ju mungojnë do qebapa t'pjekuna perfekt të qebaptorës tuaj t'preferume 🔥. Mirë shumë. Tash përdoreni krejt qat energji për me i maru do vet 🧑🏻‍🍳. Mrena. Në shpinë tone 🏡. Pa dalë jashtë.⁣
⁣
📸: @davidkratz_⁣
⁣
#prishtina #myprishtina #instaprishtina #kosovo #visitkosovo #balkans #visitbalkans #europe #visiteurope #balkanstravel #travel #bbctravel #mycity #food #cook #qebapa
 • Raise your hand 🙋🏻‍♀️ if you’re missing some perfectly-grilled qebapa from your favorite qebaptore 🔥. Good. Channel all that energy toward making your own 🧑🏻‍🍳. Inside. In your home 🏡. Without leaving it.⁣
  -⁣
  Çojeni dorën 🙋🏻‍♀️ nëse po ju mungojnë do qebapa t'pjekuna perfekt të qebaptorës tuaj t'preferume 🔥. Mirë shumë. Tash përdoreni krejt qat energji për me i maru do vet 🧑🏻‍🍳. Mrena. Në shpinë tone 🏡. Pa dalë jashtë.⁣

  📸: @davidkratz_

  #prishtina #myprishtina #instaprishtina #kosovo #visitkosovo #balkans #visitbalkans #europe #visiteurope #balkanstravel #travel #bbctravel #mycity #food #cook #qebapa

 •  1,562  16  14 April, 2020

Top #Qebapa Posts

 • Një me 5 ju lutum 😂 unë kam një me 3 👌 pitalka me qoftë shijen si në kosove 😋
.
.
.
1 kg Miell.
600 ml ujë të vakët.
10 lugë gjelle Kos.
1 kvasac.
kripë pas dëshirës.
.
Buket si të vin i formoni në kuleq.
shikoni fotot si ja kam bërë unë 👆.
dhe buket i kam ly me një vezë dhe kos.
.
Për Qoftë :
.
1 kg Mish i grirë.
2 Qepë (i bluajm).
1 lugë gjelle Veget.
1 lugë të mesëm kripë.
1 lugë të mesëm biber te zi.
1 lugë të mesëm bikarboni.
1 lugë gjelle biber të kuq ose të djegëst.
Makdanoz të freskët (e bluajm).
80 ml Ujë i gazuar.
50 g Miell.
.
Të gjitha këto 👆 i përziejmë se bashku dhe i formojm si pas dëshirës.
.
Ju lutëm furra duhët të jet e nxehtë 275 grad.
dhe i kqyrni kur tja nisin mu fry ja ndaleni në 250. .
.
#kuzhina_beses #kosovo #tradicionale #shkup #kosova #durres #kosove #prishtina #prishtina #gjakov #rahoveci #rahovec #embelsir #meshije #prishtinacity #shtime #ferizaj #qebapa @kuzhina_shkendijes @reneas.plate @idakitchen.fr @kuzhina_beses @homemade_by_riolta @kochen_backen_geniessen @lirasgatimet @lumas_kitchen @floras__kitchen @gatimetenoces @gatimetebibes @babbyakil @cakesby_alma @kuzhin.e.hanes @_mycookingtales @ide_nga_kuzhina_ime
 • Një me 5 ju lutum 😂 unë kam një me 3 👌 pitalka me qoftë shijen si në kosove 😋
  .
  .
  .
  1 kg Miell.
  600 ml ujë të vakët.
  10 lugë gjelle Kos.
  1 kvasac.
  kripë pas dëshirës.
  .
  Buket si të vin i formoni në kuleq.
  shikoni fotot si ja kam bërë unë 👆.
  dhe buket i kam ly me një vezë dhe kos.
  .
  Për Qoftë :
  .
  1 kg Mish i grirë.
  2 Qepë (i bluajm).
  1 lugë gjelle Veget.
  1 lugë të mesëm kripë.
  1 lugë të mesëm biber te zi.
  1 lugë të mesëm bikarboni.
  1 lugë gjelle biber të kuq ose të djegëst.
  Makdanoz të freskët (e bluajm).
  80 ml Ujë i gazuar.
  50 g Miell.
  .
  Të gjitha këto 👆 i përziejmë se bashku dhe i formojm si pas dëshirës.
  .
  Ju lutëm furra duhët të jet e nxehtë 275 grad.
  dhe i kqyrni kur tja nisin mu fry ja ndaleni në 250. .
  .
  #kuzhina_beses #kosovo #tradicionale #shkup #kosova #durres #kosove #prishtina #prishtina #gjakov #rahoveci #rahovec #embelsir #meshije #prishtinacity #shtime #ferizaj #qebapa @kuzhina_shkendijes @reneas.plate @idakitchen.fr @kuzhina_beses @homemade_by_riolta @kochen_backen_geniessen @lirasgatimet @lumas_kitchen @floras__kitchen @gatimetenoces @gatimetebibes @babbyakil @cakesby_alma @kuzhin.e.hanes @_mycookingtales @ide_nga_kuzhina_ime

 •  240  9  14 April, 2020
 • Brumi😍
60g gjalpe
250 ml uje
 kripë gjysne kuge e qait 
200g miell
4 vezë
Vaj me i fergu
Vlojms ujin dhe margarinen shtojme kripen dhe e shtojme miellin duke e perzi deri sa behet nje mas e trash edhe e njellojt.
E largon nga zjarri e perzien sa te ftofet. Ia shton vezet dhe e perzien mire me pirun deri sa beht nje mas e njejte.
E fut brumin ne shpric per embelsira. Ose mundeni ne nje qese te frizit she ia preni nje qosh. E nxehni vajin mire (vaj duhet me pas sa me u fut kto ne vaj. Fergohen dhe pastaj rrotullohen ne sheqer.

Follow >>>>>>>. @receta.ade >>>>>>> @receta.ade >>>>>>> @receta.ade ............................................................................. #shqip #kuzhina #receta #bakllava #torte #embelsira #llokuma #keksa #makarona #pica #gjilan #kosova #shqipe #muzik #ushqime #fruta #perime #food #receta #peja #gjilani #qebapa #samun #pasul #patate
 • Brumi😍
  60g gjalpe
  250 ml uje
  kripë gjysne kuge e qait
  200g miell
  4 vezë
  Vaj me i fergu
  Vlojms ujin dhe margarinen shtojme kripen dhe e shtojme miellin duke e perzi deri sa behet nje mas e trash edhe e njellojt.
  E largon nga zjarri e perzien sa te ftofet. Ia shton vezet dhe e perzien mire me pirun deri sa beht nje mas e njejte.
  E fut brumin ne shpric per embelsira. Ose mundeni ne nje qese te frizit she ia preni nje qosh. E nxehni vajin mire (vaj duhet me pas sa me u fut kto ne vaj. Fergohen dhe pastaj rrotullohen ne sheqer.

  Follow >>>>>>>. @receta.ade >>>>>>> @receta.ade >>>>>>> @receta.ade ............................................................................. #shqip #kuzhina #receta #bakllava #torte #embelsira #llokuma #keksa #makarona #pica #gjilan #kosova #shqipe #muzik #ushqime #fruta #perime #food #receta #peja #gjilani #qebapa #samun #pasul #patate

 •  189  6  26 April, 2020
 • Bifteki vom Grill 😋 ! Ein Klassiker der Kosovarische Küche, genau die richtigen Zutaten für perfekte saftige Bifteki 🤗😋
___
Zutaten: 👇
___
1 Kg Rinderhackfleisch, 2 Zwiebeln 🧅, 1 Tl Vegeta, 1 Tl Salz, 1 Tl Pfeffer, 1 Tl Natron, 1El Paprikapulver, 100g Mehl und 80ml Wasser.
Alle Zutaten mischen, am besten paar Stunden ziehen lassen, dann formen und grillen. 
___
#qebapa #qebapakosove #bifteki #grillrezepte #grillen #kochenmachtspass #kochen #munchen
 • Bifteki vom Grill 😋 ! Ein Klassiker der Kosovarische Küche, genau die richtigen Zutaten für perfekte saftige Bifteki 🤗😋
  ___
  Zutaten: 👇
  ___
  1 Kg Rinderhackfleisch, 2 Zwiebeln 🧅, 1 Tl Vegeta, 1 Tl Salz, 1 Tl Pfeffer, 1 Tl Natron, 1El Paprikapulver, 100g Mehl und 80ml Wasser.
  Alle Zutaten mischen, am besten paar Stunden ziehen lassen, dann formen und grillen.
  ___
  #qebapa #qebapakosove #bifteki #grillrezepte #grillen #kochenmachtspass #kochen #munchen

 •  403  22  26 April, 2020